Шрифти Times New Roman і Arial заблокували для клієнтів із Росії – медіа

Власник прав на шрифти Times New Roman, Arial, Verdana, Tahoma та Helvetica – американська компанія Monotype – закрила доступ до їхнього каталогу на сайті для російських користувачів.

Про це пишуть “Ведомости” із посиланням на джерело в російській IT-компанії.

Співрозмовник зазначив, що бібліотека шрифтів недоступна з 11 квітня, але повідомлень про це компанія не отримувала.

Сам сайт Monotype в Росії є доступним, але при переході на сторінку з каталогом шрифтів користувач бачить повідомлення про заборону доступу. Під час використання VPN-сервісу сторінка відкривається.

“У Monotype не відповіли на запит про зміну правил роботи з російськими користувачами. Популярні шрифти Monotype доступні російським користувачам, наприклад, у пакеті Microsoft Office.

На початку березня Microsoft оголосила про зупинення продажів у Росії, а представник компанії відмовився від коментарів про співпрацю з Monotype на російському ринку”, – йдеться у статті.

Керівник аналітичного агентства Content Review Сергій Половніков очікує, що робота шрифтів Monotype у “коробкових” рішеннях Microsoft збережеться: “Microsoft вже купила у Monotype права на ці шрифти”.

Він зазначив, що пакети Microsoft Office доступні для покупки в Росії, “але це саме ті “коробки”, які були ввезені до Росії до початку березня, залишки”. “Нових партій, за моєю інформацією, не було”, – попередив Половніков.

Креативний директор BBDO Branding Олександр Загорський нагадав, що будь-яка компанія, яка використовує шрифт у комерційній діяльності, має придбати на це ліцензію у його правовласника.

За словами Загорського, обмеження на шрифти Monotype запроваджувалися і раніше, так, наприкінці 2016 року компанія відмовилася видати ліцензії на Times New Roman та Arial розробнику операційних систем Astra Linux – НВО “РусБИТех”. Керуючий партнер брендингової агенції Depot Олексій Андрєєв додав, що шрифти використовують будь-які компанії, які так чи інакше працюють із текстами.

“На Monotype світло клином не зійшлося. Аналогічні шрифти пропонує багато інших платформ. З російських, наприклад, “Паратайп”, – вважає Андрєєв.

Керуючий партнер юридичної компанії Enterprise Legal Solutions Юрій Федюкін припустив, що обмеження доступу до шрифтів “в найближчому майбутньому може призвести до того, що їхнє використання стане неможливим”.