ЄС має намір схвалити нові санкції проти Білорусі

Вони, зокрема, стосуються товарів воєнного призначення.

Країни ЄС неофіційно погодили пакет санкцій проти Білорусі, повідомляє POLITICO із посиланням на трьох дипломатів ЄС.

За даними джерел, пакет включатиме обмеження на військову техніку, зокрема і авіаційні частини. Саме ці пункти віддзеркалюватимуть санкції проти Росії і є спробою спроби придушити імпорт Москвою товарів воєнного призначення, який вона здійснює за допомогою Білорусі.

«Нові санкції проти Білорусі розглядаються як крок до ширшої, більш глобальної угоди щодо її покарання», — наголошують джерела.

Разом із тим, в ЄС також триває дискусія щодо вивільнення з-під чинних санкцій ЄС білоруських добрив.

Більшість країн ЄС підтримують цю ініціативу, проте Литва рішуче виступає проти, стверджуючи, що це дасть президенту Аляксандру Лукашенкє рятівний круг і водночас не принесе значної користі для посилення продовольчої безпеки.

Дипломати очікують, що Єврокомісія надішле дипломатам ЄС текст санкцій уже в середу. Після цього пакет буде переданий до заступників послів ЄС, які, як очікується, затвердять угоду на зустрічі наступного тижня.

У червні Велика Британія затвердила нові обмеження проти Білорусі через те, що режим президента республіки Аляксандра Лукашенки продовжує підтримувати війну РФ, допомагати агресору в обході санкцій та ігнорувати територіальну цілісність України.

Раніше Україна отримала підтвердження, що через територію Білорусі за участю місцевої влади відбувалося незаконне переміщення українських військовополонених та дітей.

Тисячі українських дітей примусово депортували у Білорусь. Хлопців і дівчат утримують таборах, де над ними знущаються, промивають мізки пропагандою і змушують проходити військову підготовку. До організації цих злочинів може бути причетний самопроголошений очільник Білорусі Аляксандр Лукашенка.

Джерело