ЄС продовжив антиросійські санкції, але виключив з них чотирьох осіб

Дія санкцій продовжена до 15 березня 2024 року.

13 вересня Рада ЄС продовжила на півроку дію індивідуальних санкцій проти осіб, яких вважає відповідальними за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Дія санкцій продовжена до 15 березня 2024 року.

«Існуючі обмежувальні заходи передбачають обмеження на поїздки для фізичних осіб, заморожування активів та заборону на надання коштів або інших економічних ресурсів фізичним та юридичним особам, включеним до переліку. Загалом санкції продовжать застосовуватися до майже 1 800 фізичних та юридичних осіб, багато з яких є цільовими у відповідь на триваючу невиправдану та неспровоковану військову агресію Росії проти України», – йдеться у повідомленні Ради ЄС.

У Раді ЄС зазначили, що Євросоюз буде продовжуватиме надавати потужну фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні та її народу стільки, скільки буде потрібно.

У ході перегляду санкцій, Рада ЄС вирішила не продовжувати їх дію щодо чотирьох осіб, повідомили у Раді ЄС. 

Раніше Reuters, із посиланням на власні дипломатичні джерела повідомляло, що із санкційного списку будуть виключені російські бізнесмени:

  • Грігорій Бєрьозкін, 
  • мільярдер Фархад Ахмєдов,
  • колишній керівник російської фірми електронної комерції Ozon Алєксандр Шульгін.

Нагадаємо, що співзасновник російського технологічного гіганта «Яндекс» Аркадій Волож, що перебуває під санкціями Євросоюзу, офіційно звернувся до ЄС з проханням скасувати їх. Це сталося після того, як він на 18 місяці війни вирішив публічно засудити російську агресію проти України.

Джерело