Єврокомісія переспрямує Україні та Молдові 135 млн євро, які передбачалися для РФ і Білорусі

Мова йде про кошти із програми розвитку добросусідства.

Європейська комісія прийняла рішення про перерахунок 135 мільйонів євро з Інструменту сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва, які були заплановані для програм Interreg NEXT з Росією та Білоруссю на 2021-2027 роки, на аналогічні програми з Україною та Молдовою. Відповідне рішення було ухвалене 16 серпня, йдеться в повідомленні пресслужби ЄС.

У березні 2022 року Комісія спочатку призупинила співпрацю з Росією та Білоруссю в програмах Interreg, що призвело до перерозподілу 26 мільйонів євро на підтримку програм співпраці з Україною та Молдовою. За такою ж схемою буде перерозподілено залишок фінансування з періоду 2021-2027 років.

Зокрема ЄК постановила, що регіони Фінляндії, Естонії, Латвії та Польщі, які мали брати участь у програмах співпраці з Росією та Білоруссю, можуть брати участь в інших існуючих програмах Interreg.

«Рішення скасувати спочатку передбачуване співробітництво з Росією та Білоруссю через наші програми Interreg є результатом жорстокої війни Росії проти України. Я рада, що кошти, які ми спочатку планували на цю співпрацю, тепер підуть на користь програм ЄС з Україною та Молдовою. Це допоможе зміцнити співпрацю між регіонами ЄС та місцевими зацікавленими сторонами з українськими та молдовськими партнерами», – заявилаКомісар з питань згуртованості та реформ Еліза Феррейра с

Конкретно це фінансування ймовірно буде спрямоване на  програми Solidarity Lanes («Шляхи солідарності») щодо альтернативних коридорів для експорту українського продовольства, розвиток транскордонних транспортних сполучень, медичних послуг, освітніх та дослідницьких проектів, схем соціальної інтеграції, а також зміцнення інституційної спроможності органів влади України та Молдови.

Зазначимо, що наприкінці минулого року Рада ЄС досягла угоди щодо законодавчого пакету, який дозволить Євросоюзу надати Україні фінансову допомогу на 18 мільярдів євро протягом 2023 року. Кредити в межах цього пакету матимуть 10-річний пільговий період.

 

Джерело