Єврокомісія проаналізує рішення США про обмеження інвестицій у Китай — Reuters

Байден встановив нові правила, які обмежують інвестиції у деякі технологічні сектори Китаю. 

Єврокомісія проаналізує обмеження США на нові американські інвестиції в сектор технологій у Китаї і знаходиться в тісному контакті з адміністрацією Штатів. Про це повідомляє Reuters.

“Ми беремо до уваги указ про вихідні інвестиції, опублікований США 9 серпня. Ми уважно проаналізуємо цей указ. Ми перебуваємо в тісному контакті з адміністрацією США і сподіваємося на продовження співпраці з цього питання”, – йдеться в електронному листі прес-секретаря Єврокомісії.

Представник міністерства економіки Німеччини взяв до відома рішення Єврокомісії оцінити обмеження.

“Ми будемо брати активну участь у цьому процесі”, – заявив він.

Все ще оговтуючись від розриву економічних зв’язків із Росією, Берлін закликав до менш ризикованого підходу до Китаю і почав розглядати заходи для боротьби з ризикованими іноземними інвестиціями.

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден встановив нові правила, що обмежують американські інвестиції в деякі сектори китайських технологій. Контроль за інвестиціями є частиною ширших зусиль Білого дому, спрямованих на обмеження можливостей Китаю розвивати технології наступного покоління. Ці зусилля ускладнили і без того непрості відносини адміністрації США з Китаєм, який розглядає обмеження як спробу стримати та ізолювати країну.

За даними FT,  Британія обмірковує обмеження на інвестиції у технології в Китаї слідом за США. Британський уряд консультується з бізнесом.

Джерело