Європарламент закликав Зеленського не підписувати скандальний закон №5655

Відповідне застереження міститься в ухваленій 15 червня резолюції.

Європейський парламент у четвер, 15 червня, ухвалив резолюцію з назвою “Стала відбудова та інтеграція України в євроатлантичне співтовариство”, у якій закликав президента Володимира Зеленського не підписувати сумнівний містобудівний закон №5655. На відповідний пункт 17 у тексті звернув увагу рух ЧЕСНО.

“[Європарламент] застерігає від використання майбутніх зусиль з реконструкції для внесення таких змін до законодавства, щоб принести користь певним інтересам за рахунок рівних умов гри та прозорості; закликає президента Зеленського не підписувати законопроєкт 5655 про містобудівну діяльність”, – йдеться в резолюції.

У ЧЕСНО зазначили, що звернення ЄП є чітким сигналом для офісу президента України не затверджувати неякісний документ. Цей закон розробили в інтересах забудовників, не врахувавши зауваження інших стейкхолдерів, зокрема органів місцевого самоврядування, архітектурної та експертної спільнот.

Раніше рух зазначав, що свій недавній виступ на засіданні Європейського комітету регіонів глава партії “Слуга народу” Олена Шуляк перетворила на інструмент для лобіювання містобудівної “реформи” на міжнародному рівні. Також стало відомо, що українська влада ще в 2022 році створила окремий сайт під закон №5655, який Зеленського закликають ветувати понад 42 тисячі громадян, підписавших відповідну петицію.

З моменту схвалення Верховною Радою містобудівного закона в першому читанні ZN.UA стало дискусійним майданчиком для його обговорення. Детально про корупційні ризики та маніпуляції, які приховує документ, писали, зокрема, редактор відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова у статті “Мінрегіон – на сніданок, комітет – на обід, країна – на вечерю” та Георгій Могильний – у текстах “Автономна Будівельна Республіка. Факти без міфів” і “«Розділяй і володарюй». Чому в битві за реформу містобудування стали ворогами села й міста”.

Джерело