І Трампа теж: Посол Маркарова запросила до України американських політиків, що критикують допомогу – WP

Посол зауважує, що візити не мають проходити у рамках передвиборчої кампанії

Посол України Оксана Маркарова, яка виступає за передачу Україні далекобійних ATACMS, запросила американських політиків, включно з експрезидентом США Дональдом Трампом, відвідати Україну. Про це повідомляє видання The Washington Post, яке зробило інтерв’ю з послом. 

Запрошення прозвучало у відповіді на запитання про те, чи зверталася посол Маркарова до кандидатів у президенти від Республіканської партії США щодо їх критики у бік допомоги Україні, а саме від Трампа чи губернатора Флориди Рона ДеСантіса.  

«Наш президент був дуже чітким: ми запрошуємо всіх приїхати в Україну. Деякі з кандидатів вже були в Україні, як, наприклад, кандидат Майкл Пенс. Деякі республіканці, які не балотуються, [колишній держсекретар Майк] Помпео. Ми запрошуємо всіх приїхати – знову ж таки, не в рамках передвиборчої кампанії. Це внутрішнє американське питання.

WP: «Тобто ви б заохочували всіх американських політичних лідерів, включно з Трампом, приїхати до України?»

«Ми будемо раді вітати будь-кого, хто захоче поїхати в Україну, щоб побачити її на власні очі», – відповіла Маркарова.

Відповідаючи на запитання щодо занепокоєнь адміністрації президента США Джо Байдена й висловленого небажання надавати Україні комплекси ATACMS, Маркарова заявила: «Ми будемо продовжувати обговорювати це з нашими партнерами. Рік тому було важко уявити, що ми коли-небудь побачимо системи Patriot або HIMARS на полі бою».

Нагадаємо, що 20 лютого у Києві з візитом перебував президент США Джо Байден. За даними липневого опитування New York Times та Сієнського коледжу, Байден та Трамп набирають серед виборців однакову кількість голосів – по 43%. 

Джерело