Ілон Маск назвав Тайвань частиною Китаю: Тайбей відреагував

Маск порівняв Тайвань із Гаваями.

Ілон Маск назвав самоврядний острів Тайвань «невід’ємною частиною Китаю». Цю заяву він зробив під час онлайн-виступу на форумі All-in, який відбувся цього тижня в Лос-Анджелесі, пише CNN.

Відносини Тайваню з Китаєм мільярдер порівняв із відносинами Гаваїв зі Сполученими Штатами.

«Політика Пекіна полягає в тому, щоб возз’єднати Тайвань з Китаєм. З їхньої точки зору, ви знаєте, можливо, це аналогічно Гаваям чи щось подібне. Як невід’ємна частина Китаю, яка випадково не є частиною Китаю, головним чином тому, що… Тихоокеанський флот США силою зупинив будь-які зусилля щодо об’єднання», — сказав генеральний директор Tesla, додавши, що «добре розуміє Китай».

Тайвань — це демократичний острів, який комуністичне керівництво в Пекіні давно вважає частиною своєї території, незважаючи на те, що ніколи його не контролювало. Гаваї є офіційним штатом США з 1959 року .

Міністерство закордонних справ Тайваню відповіло на заяви Маска.

 «Тайвань не є частиною КНР і точно не продається!», — написав Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву у допис на X (раніше Twitter).

Ву також додав, що сподівається, що Маск «попросить КПК (комуністичну партію Китаю) відкрити X для свого народу».

Як і інші західні соціальні медіа-платформи, X, яка зараз належить Маску, заблокована владою в материковому Китаї.

На початку цього року Маск відвідав Китай, де провів засідання з урядовцями та відвідав завод Tesla Gigafactory у Шанхаї. У квітні він оголосив про плани будівництва нового акумуляторного заводу в місті.

Маск надзвичайно хвалив вироблені у Шанхаї автомобілі Tesla, стверджуючи, що вони асоціюються не лише з найефективнішим виробництвом, але й найвищою якістю.

Рік тому керівник Tesla викликав гнів українців через свою пропозицію Україні сісти за стіл переговорів з Путіним і назавжди поступитись Кримом.

 

Джерело