Імпічмент Байдена дасть більше користі Білому дому, ніж республіканцям – POLITICO

Байден не приділяє багато часу обговоренню ймовірного імпічменту, кажуть його радники

Білий дім поступово готується до ініційованого Республіканською партією розслідування щодо імпічменту президента Джо Байдена і все більше відчуває, що він отримає більше користі від цього розслідування, ніж республіканці.

Хоча радники Байдена вважають, що незалежні виборці та виборці, які вагаються, зрештою обернуться проти лідерів Республіканської партії за використання імпічменту як політичної помсти президенту, пише POLITICO.

«Єдина проблема зі стратегією імпічменту полягає в тому, що у них немає абсолютно ніяких підстав для імпічменту президента», – сказав один з радників Білого дому, який, як і багато інших опитаних для цього матеріалу, побажав залишитися анонімним, щоб вільно говорити про дискусії.

Протягом минулого року Білий дім поступово створював штаб для боротьби з розслідуваннями республіканців. Близько двох десятків людей – юристів, законодавців та помічників з комунікацій – отримали завдання розробити стратегії протидії розслідуванням Республіканської партії. 

«Республіканці спробували багато з цих ударів у 2020 році, і вони зазнали невдачі. Але в боротьбі за кампанію [Дональда] Трампа у 2024 році і з метою політичного реваншу ті ж самі республіканці просувають ті ж самі розвінчані теорії змови, про які говорили вже близько п’яти років. Їх розслідували знову і знову. Вони не змогли виявити жодних доказів неправомірних дій президента, і американці бачать це наскрізь», – сказав демократ, близький до кампанії Байдена. 

За словами двох людей, знайомих з його думками, сам Байден не приділяє багато часу обговоренню ймовірного розслідування щодо імпічменту. Його оточення вважає, що підходу спікера-республіканця Кевіна Маккарті до імпічменту бракує загальної стратегії – і що він може, зрештою, наполягати на проведенні розслідування виключно для того, щоб заспокоїти консерваторів, розгніваних станом державних витрат.

Союзники Байдена також вважають, що зростаюча увага Республіканської партії до імпічменту є мовчазним визнанням того, що багаторічні розслідування мало що дали. Тому нове розслідування згодом буде сприйняте виборцями як марнотратство. 

Нагадаємо, що Білий дім створив оперативний штаб для реагування на ймовірний запит республіканців щодо імпічменту президента Джо Байдена. Туди увійшли два десятки юристів, помічники законодавців і співробітники зі зв’язків з громадськістю.

У серпні колишній президент США Трамп заявив, що у разі перемоги на майбутніх виборах президента у 2024 році, він «закриватиме» своїх політичних ворогів. Байден серед них. 

Джерело