Інтеграція ЗРК Patriot та THAAD – Lockheed Martin розробить нові перехоплювачі PAC-3 MSЕ

Пентагон прагне уніфікувати дві системи протиракетної оборони.

Сполучені Штати продовжують роботу з інтеграції ракетного перехоплювача PAC-3 MSЕ для системи протиракетної оборони Terminal High Altitude Air Defense (THAAD). Про це повідомляє сайт Пентагону.

Міністерство оборони США оголосило про виділення компанії Lockheed Martin $50 млн для підтримки розробки протиракети Patriot PAC-3 MSE для комплексу THAAD. Роботи за контрактом відбудуться на заводі в Техасі та мають завершитися до 31 грудня 2025 року.

Lockheed Martin наприкінці березня 2022 року повідомила про успішну інтеграцію та випробування PAC-3 MSE у складі системи протиракетної оборони THAAD. Під час тестів, які були проведені спільно з Агентством з протиракетної оборони та Армією США, THAAD зміг успішно вразити повітряну загрозу, що імітує балістичну ракету.

За словами виробника, THAAD з PAC-3 MSE забезпечує багаторівневу протиракетну оборону. Ракетний перехоплювач відрізняється від версії для зенітно-ракетного комплексу MIM-104 Patriot наявністю нової силової установки. Двигун підвищує дальність пуску і маневровість боєприпасу.

Раніше повідомлялося, що Німеччина передасть Україні ще 64 керовані ракети повітряного перехоплення для американських зенітних ракетних комплексів Patriot.

Джерело