Іран захопив комерційне судно у Перській затоці — ВМС США

Нещодавно ВМС США завадили Ірану захопити два нафтові танкери. 

Революційна гвардія Ірану захопила комерційне судно в міжнародних водах Перської затоки в четвер, 6 липня, повідомляє Reuters.

Військово-морські сили США відстежували ситуацію і вирішили не вживати жодних подальших заходів у відповідь, заявив офіційний представник 5-го флоту США Тім Хокінс.

Британська компанія з морської безпеки Ambrey сказала, що їй відомо про спробу захоплення іранськими силами невеликого танкера під прапором Танзанії.

“Іран регулярно перехоплює менші танкери, які він підозрює в контрабанді нафти”, – додали в компанії.

За даними аналітичної компанії Vortexa, через Ормузьку протоку між  Іраном і Оманом, проходить близько п’ятої частини світових поставок сирої нафти і нафтопродуктів морським транспортом.

Раніше повідомлялося, що Військово-морські сили США завадили Ірану захопити два нафтові танкери в Оманській затоці в середу, 5 липня. 

Починаючи з 2019 року, відбулася серія нападів на кораблі в стратегічних водах Перської затоки в періоди напруженості між Сполученими Штатами та Іраном. За даними ВМС США, з 2021 року Іран переслідував, атакував або захопив майже 20 торгових суден, представляючи явну загрозу регіональній морській безпеці і світовій економіці. У травні Іран захопив нафтовий танкер Niovi під панамським прапором в Оманській затоці.

Джерело