Ісламські бойовики напали на човен у Малі: загинули десятки мирних жителів

У країні оголошено триденну жалобу.

Ісламські бойовики напали на річкове судно на північному сході Малі, внаслідок чого загинули щонайменше 49 мирних жителів, повідомляє ВВС з посиланням на тимчасовий уряд країни.

Човен прямував річкою Нігер з міста Гао в Мопті. Річка є ключовою транспортною артерією у регіоні, де мало якісних доріг та немає залізниць.

Крім того, бойовики напали на армійський табір, внаслідок чого загинули 15 солдатів та близько 50 бойовиків.

Пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” заявило, що це воно здійснило напад на військовий табір, але не згадало про напад на човен. Це одне з кількох ісламістських угруповань, що діють на півночі Малі та в сусідніх країнах.

Загроза з боку ісламістів зростає, незважаючи на заяви військових про те, що російські найманці з групи “Вагнер” переломили хід кампанії бойовиків.

Малі перебуває під контролем військової хунти з 2020 року.

Коли хунта захопила владу після масових протестів проти тодішнього президента Ібрагіма Бубакара Кейти, вона мала величезну підтримку населення. Люди були обурені економічною невизначеністю, спірними виборами та хронічною відсутністю безпеки.

З того часу військовий уряд Малі досяг незначного прогресу в боротьбі з ісламістами, які контролюють деякі райони країни.

Військова влада Малі наказала французьким військам і миротворцям ООН залишити країну і запросила на їхнє місце російських найманців.

Повстанський рух, пов’язаний з “Аль-Каїдою” та “Ісламською державою”, зародився на півночі Малі у 2012 році. З того часу ісламістські бойовики завойовують все більшу територію, поширюючись по всьому Сахельському регіону, особливо в Буркіна-Фасо та Нігері.

Джерело