Іспанія відправить до Середземного моря фрегат, який спостерігатиме за російським флотом

Він працюватиме впродовж чотирьох місяців.

Найближчими днями ВМС Іспанії відправлять у Середземне море фрегат Méndez Núñez класу Álvaro de Bazán. Він увійде до складу другої постійної військово-морської групи НАТО і спостерігатиме за активністю кораблів ВМФ Росії. Про це пише InfoDefensa.

Розгортання Méndez Núñez триватиме протягом чотирьох місяців. Фрегат ВМС Іспанії покине порт Ферроль (Ferrol) найближчої п’ятниці, 18 серпня. На борту корабля перебуватиме 232 військовослужбовці. Повернення додому заплановане на 22 грудня.

Méndez Núñez – один із кількох фрегатів класу Álvaro de Bazán. Він був прийнятий на озброєння в березні 2004 року. ВМС Іспанії замовили корабель на початку 1997 року і витратили на його будівництво приблизно $600 млн.

На борту Méndez Núñez встановлено радіолокаційні станції AN/SPY-1D 3-D і SPS-67(V)4 виробництва Lockheed Martin і RTX відповідно, а також сонар RTX DE1160 LF. Крім того, на палубі є місце для вертольота Sikorsky SH-60B Seahawk.

Система вертикального пуску Mk 41 має 48 осередків для ракет SM-2MR Block IIIA і RIM-162 Evolved SeaSparrow. Також фрегат Méndez Núñez озброєний протикорабельними ракетами Harpoon і торпедами Mk 32 Mod 9.

Раніше повідомлялося, що два кораблі ВМС Індії в середу, 2 серпня, пришвартувалися в Папуа-Новій Гвінеї, підкреслюючи стратегічну важливість країни для світових наддержав – Сполучених Штатів і Китаю та їхніх союзників.

Джерело