Історичний процес над Трампом: ключові тези, що пролунали в суді

Трамп став першим колишнім президентом, якому висунули федеральні звинувачення

Вибори можуть врятувати Дональда Трампа від в’язниці. Експрезидент США у вівторок не визнав себе винним за 37 пунктами обвинувачення під час короткого перед судом після його арешту та розгляду за федеральними звинуваченнями, повідомляє CNN.

Трамп став першим колишнім президентом, якому висунули федеральні звинувачення після відповідного рішення з боку спецпрокурора Джека Сміта. У вівторок він ще раз чітко дав зрозуміти, що  не планує припиняти нападки на обвинувальний висновок  – та інші юридичні суперечності, з якими стикатиметься, коли знову балотуватиметься на пост президента у 2024 році.

Ось висновки з судового засідання у вівторок:

Це вже вдруге за трохи більше ніж два місяці, коли Трамп не визнав себе винним у кримінальних обвинуваченнях – він також не визнав себе винним у квітні за звинуваченнями, висунутими окружним прокурором Манхеттена. Але федеральні звинувачення є більш серйозними.

Сміта призначили спеціальним прокурором приблизно сім місяців тому, і він висунув обвинувальний акт проти колишнього президента, який навіть деякі союзники Трампа-республіканці назвали прокляттям, звинувативши Трампа в зберіганні секретних військових документів, демонстрації їх іншим і перешкоджанні розслідуванню щодо їх відстеження.

Незалежно від того, що станеться далі зі справою проти Трампа, федеральні звинувачення є історичним моментом, який, безперечно, матиме значний вплив на результати праймеріз (передвиборів) Республіканської партії у 2024 році.

І на додаток до звинувачень у Нью-Йорку, Трамп все ще стикається з розслідуванням спеціального прокурора щодо спроб скасувати вибори 2020 року та розслідуванням окружного прокурора округу Фултон щодо спроб скасувати вибори в Джорджії.

Джерело