Ізраїль закупить ще 25 винищувачів F-35 у США

Країна вже має на озброєнні 50 літаків цього типу.

Міністерство оборони Ізраїлю оголосило про закупівлю 25 додаткових винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління F-35І. Про це повідомило Міністерство оборони країни на офіційному сайті.

Дана закупівля збільшить парк F-35І Повітряних сили Ізраїлю до 75 одиниць. Вартість угоди становить близько трьох мільярдів доларів США і фінансується з американських фондів допомоги.

В рамках угоди між урядами, компанії Lockheed Martin і Pratt & Whitney взяли на себе зобов’язання залучити ізраїльську оборонну промисловість до виробництва компонентів літаків.

Компанія Israel Aerospace Industries вже виробляє крила для літаків F-35, а Elbit Systems сумісно з Rockwell Collins виробляє шоломи для пілотів.

F-35I –  це версія винищувача F-35 для ПС Ізраїлю. Після приєднання до програми JSF Ізраїль озвучив плани створення модифікації F-35A із значною кількістю бортової електроніки власного виробництва.

Інтеграція власних систем була аргументована тим, що непомітність F-35 може стати частково неефективною протягом 10 років. Тому Ізраїль інтегрує до літаків власні високотехнологічні системи.

Раніше повідомлялося, що Німеччина стала на крок ближче до придбання ізраїльської системи протиракетної оборони Arrow-3.

Джерело