Abrams Україні передадуть найближчим часом США, заявив Данілов

Данілов анонсував нові поставки Abrams в Україну

Україна найближчим часом отримає понад десять танків Abrams, які передадуть Сполученні Штати.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов, повідомляє РБК-Україна з посиланням на “Українське радіо”.

“Щодо постачання Abrams, – найважчих танків у світі, які важать 80 тонн, то вони найближчим часом надійдуть до нашої країни. Наші стратегічні партнери – США – в цьому випадку нас не підводять. Найближчим часом ці танки будуть боронити нашу країну”, – заявив він.

За словами Данілова, танків буде більше, ніж повідомлялося раніше.

“Їх буде понад десять. Й на сьогодні відповідна кількість навчальних екіпажів набуває навичок володіння цією сучасною зброєю”, – зазначив секретар РНБО.

Постачання танків Abrams в Україну

Сполучені Штати пообіцяли передати Україні 31 танк Abrams. Спочатку у Вашингтоні анонсували передачу версії M1A2, але пізніше через довгі терміни постачання надати захотіли версію M1A1.

У березні представники Пентагону повідомляли, що передачу танків хочуть завершити до осені 2023 року. Незабаром міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що американські танки Abrams не братимуть участь у цьому контрнаступі ЗСУ.

У липні стало відомо, що, за даними джерел у Пентагоні, військовослужбовці ЗСУ, які проходять навчання з експлуатації американських танків Abrams на базі в Німеччині, можуть бути готові до бою вже за кілька тижнів.

Джерело