Американські інвестори стурбовані ризиком помсти з боку Китаю після обмежень Байдена на інвестиції 

Міністерство торгівлі Китаю вже заявило, що залишає за собою право вжити контрзаходів.

У той час як ринок в основному знизав плечима після рішення президента США Джо Байдена заборонити деякі американські технологічні інвестиції в Китай, інвестори в Штатах заявили про стурбованість тим, що Пекін може вжити заходів у відповідь або відмовитися від купівлі американських технологій. Про це повідомляє Reuters

Прагнучи захистити національну безпеку і не допустити, щоб американський капітал і досвід сприяли військовій модернізації Китаю, Байден цього тижня видав указ, який забороняє деякі нові американські інвестиції в Китай у чутливі технології, включаючи комп’ютерні чіпи.

Американські інвестори були незворушні першими новинами, заявивши, що заборона, на перший погляд, була більш обмежена, і навряд чи поширюватиметься на пасивні інвестиції в публічні китайські акції. Але кілька менеджерів кажуть, що найбільше занепокоєння викликає те, чи не завдасть Китай удару у відповідь, як це було в минулому.

“Багато що залежить від того, як Китай вирішить відреагувати на це. Широка технологічна війна між країнами є великим негативом, і адміністрація, схоже, намагається зробити цю заяву, не викликаючи занадто багато хвилювань у відносинах із Китаєм”, – сказав партнер Cherry Lane Investments в Нью-Джерсі Рік Меклер.

У відповідь на указ Байдена Міністерство торгівлі Китаю заявило, що воно “серйозно стурбоване” і залишає за собою право вжити контрзаходів. Деякі аналітики кажуть, що можливості Пекіна обмежені і він навряд чи піде на ескалацію.

Інші, однак, вважають такий погляд занадто оптимістичним.

У травні Китай націлився на американського виробника мікросхем Micron Technology після того, як Вашингтон запровадив низку заходів контролю за експортом американських компонентів та інструментів для виробництва мікросхем до Китаю, а США звинуватили Пекін у покаранні інших американських компаній на тлі зростання напруженості у відносинах між двома країнами.

“Наївно думати, що з боку Китаю не буде якихось заходів у відповідь”, – сказав генеральний директор Plumb Funds Том Пламб. 

За його словами, Китай може обмежити експорт рідкоземельних металів, які використовуються у побутовій електроніці, електромобілях та інших компонентах, або націлитися на інші американські технологічні компанії.

“Яструби” у Вашингтоні кажуть, що американські інвестори передали китайським технологічним компаніям капітал і цінні ноу-хау, які можуть допомогти Пекіну посилити військовий потенціал. Китай, зі свого боку, прагне до самодостатності в технологічних суперечках, що загострюються, що також може зупинити приплив капіталу в американські компанії і на американські ринки. 

“Очевидно, що це поставить Китай у таке становище, коли він намагатиметься зменшити залежність від будь-якої американської компанії, яка має доступ до вищих рівнів технологій”, – сказав Пламб.

Американські інвестори прямих і венчурних інвестицій, які вже відійшли від Китаю, швидше за все, залишатимуться осторонь, чекаючи більшої ясності щодо того, як будуть впроваджуватися правила. Деякі портфельні інвестори також скорочують свої інвестиції в Китай. 

Головний інвестиційний директор Running Point Capital Advisors Майкл Ешлі Шульман сказав, що деякі клієнти вже попросили зменшити або звести до нуля ризики в Китаї через акції, облігації та біржові інвестиційні фонди.

“Після заяви уряду, я підозрюю, що ми можемо отримати ще кілька подібних запитів”, – сказав він. 

Філіп Вул із Rayliant Quantamental China Equity ETF, сказав, що напруженість у відносинах між США та Китаєм змушує інвесторів втрачати можливості на тлі зростання Китаю.

“Найбільший ризик для інвесторів полягає в тому, щоб не вкладати кошти в ринок, де оцінки настільки низькі – порівняно з іншими фондовими ринками та історією самого Китаю – і де є багато компаній із сильними фундаментальними показниками, що переживають швидке зростання”, – сказав він.

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден встановив нові правила, що обмежують американські інвестиції в деякі сектори китайських технологій. Контроль за інвестиціями є частиною ширших зусиль Білого дому, спрямованих на обмеження можливостей Китаю розвивати технології наступного покоління. Ці зусилля ускладнили і без того непрості відносини адміністрації США з Китаєм, який розглядає обмеження як спробу стримати та ізолювати країну.

За даними FT,  Британія обмірковує обмеження на інвестиції у технології в Китаї слідом за США. Британський уряд консультується з бізнесом. Єврокомісія також проаналізує нові обмеження США.

Джерело