Апеляція ВАКС скасувала виправдувальний вирок ексдепутату «Опозиційного блоку»

Колишнього парламентарія підозрюють в незаконному отриманні компенсації за житло в Києві.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду частково підтримала позицію Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та скасувала вирок Вищого антикорупційного суду від 20.09.2022, яким депутата Верховної Ради VIII скликання виправдали у справі про незаконне одержання компенсації за оренду житла в Києві в розмірі 758,24 тис. грн.

«Заслухавши доводи сторін, суд апеляційної інстанції скасував виправдувальний вирок та призначив новий розгляд указаної справи у Вищому антикорупційному суді», – повідомила пресслужба САП.

Мова йде про колишнього депутата від «Опозиційного блоку» Дмитра Колєснікова.

Згідно з даними слідства, з грудня 2014 року по жовтень 2018 року колишній народний обранець незаконно отримав із державного бюджету понад 750 тис. гривень компенсації за винайм номеру у готелі «Київ», оскільки, буцімто, не мав власного житла в столиці. Проте слідством встановлено, що у народного обранця було власне житло в столиці і він свідомо приховав цей факт.

Слідство кваліфікувало дії ексдепутата за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою, яке спричинило тяжкі наслідки). Ця стаття передбачає максимальне покарання у 6 років в’язниці.

Як нагадує Центр протидії корупції, у суді Колєсніков підтверджував, що ще у 2009 році придбав квартиру у Києві, а за рік вони з дружиною стали власниками другої квартири.  Але 2014 року фактичні шлюбні відносини між ними начебто припинилися і він «як справжній мужчина» залишив квартири дружині. Також заявив, що  проживати там було складно, бо вони обидві нібито мали проблеми з опаленням та гарячою водою.

В результаті перша інстанція виправдала Дмитра Колєсникова, однак САП подала апеляцію.

Джерело