Армії США заборонили виводити з експлуатації винищувачі F-22

Це відбувається вже не вперше.

Військово-повітряні сили США не зможуть відправити на пенсію старі винищувачі п’ятого покоління F-22 Raptor. Комітет Сенату зі збройних сил вирішив укотре відхилити заявку служби. Про це пише Air & Space Forces Magazine.

SCAS таємно розглядає Закон про дозвіл на національну оборону. Сенатори опублікували 34-сторінкове резюме законопроєкту, але пізніше буде представлено повний текст.

У зведенні зазначено, що NDAA скорочує загальну кількість винищувачів з 1145 до 1112 одиниць. Це відповідає кількості F-22 Raptor, які ВПС США хочуть відправити на пенсію. З іншого боку, в NDAA згадується, що йдеться про літаки, готові до бойових дій. 33 винищувачі Raptor же використовуються для тренувань.

SACS не згадує F-22 Raptor ні в якому контексті. Це дає змогу припустити, що положення торішнього законопроєкту, яке забороняє виводити з експлуатації винищувачі F-22, залишається чинним. Ймовірно, деталі ми дізнаємося, коли буде опубліковано повний текст.

Сенатори також мають намір заборонити ВПС США списувати стратегічні дрони RQ-4 Block 40. З іншого боку, SACS схвалив запит на закупівлі боєприпасів та нових літаків.

Раніше повідомлялося, що комітет Сенату США зі збройних сил дозволив відправити на пенсію велику партію штурмовиків A-10 Thunderbolt II.

Джерело