Армія США модернізує танки Abrams на пів мільярда доларів

Вони будуть оновлені до версії SEP V3.

Армія США має намір модернізувати понад 50 одиниць Abrams M1A2 до нового стандарту, System Enhanced Package Version 3 або SEP V3. Це найпопулярніша версія основного бойового танка Abrams. Про це повідомляє офіційний сайт Сенату США.

Модернізація SEP V3 покращує можливості танка протистояти сучасним загрозам. Вона приносить новий пакет броні та підвищує ефективність системи розподілу енергії. Вбудована силова установка забезпечує роботу електроніки при відключеному двигуні.

Ще одним важливим нововведенням стала система управління озброєнням, яка була розроблена в рамках модернізації SEP V3. Вона дає змогу використовувати танкові снаряди з підривом у повітрі для знищення повітряних загроз.

Армія США хоче витратити $532 млн на модернізацію 53 танків M1A2 Abrams до стандарту SEP V3. Відповідну інформацію було опубліковано на сайті Сенату США. Отже, апгрейд однієї бойової машини в середньому коштуватиме американському бюджету $10 млн.

Раніше повідомлялося, що перша партія танків Abrams, які США надають Україні, була схвалена до відправки на вихідних. Бойові машини прибудуть до України на початку осені.

Джерело