Авіаносець США прибуде до В’єтнаму на тлі напруженості в Південно-Китайському морі — Reuters

Пекін претендує майже на всю акваторію з виключними економічними зонами В’єтнаму та інших країн регіону.

Атомний авіаносець США USS Ronald Reagan у неділю, 25 червня, зупиниться у в’єтнамському портовому місті Дананг в межах рідкісного візиту американського військового корабля до південно-східної Азії, оскільки напруженість у відносинах з Пекіном у Південно-Китайському морі залишається високою. Про це повідомляє Reuters.

Корабель прибуде в неділю у другій половині дня і залишиться в Дананг до 30 червня, повідомили в’єтнамські ЗМІ з посиланням на речника Міністерства закордонних справ В’єтнаму. 

Прибуття USS Ronald Reagan до країни є лише третім “візитом” для американського авіаносця з часу закінчення війни у В’єтнамі.

USS Theodore Roosevelt зупинявся у В’єтнамі в 2020 році, щоб відзначити 25-річчя закінчення війни.

Цього року Вашингтон прагне покращити офіційні зв’язки з В’єтнамом на тлі суперечок країни з Пекіном щодо кордонів у Південно-Китайському морі. Китай претендує на майже всю акваторію з виключними економічними зонами В’єтнаму та інших країн регіону.

Американські судна часто перетинають багате на енергоносії море, через яке пролягають найважливіші шляхи світової торгівлі. Військові кораблі США часто перебувають “під наглядом” китайських суден.

У середу, 21 червня, китайський авіаносець Shandong і група суден супроводу пройшли через Тайванську протоку.

Раніше повідомлялося, що США намагаються налагодити зв’язки з В’єтнамом на тлі зростання впливу Китаю. Сполучені Штати зіштовхнулися з викликами в Південно-Східній Азії у створенні коаліції для протидії Китаю і стримуванні будь-яких потенційних дій Пекіна проти Тайваню. Багато країн регіону не бажають протистояти своєму гігантському сусідові, який є не лише великою військовою силою, але й ключовим торговельним партнером та джерелом інвестицій.

Для США В’єтнам є важливим торговельним партнером у Південно-Східній Азії. Але для В’єтнаму зближення з США було б важким балансуванням між тим, щоб співпрацювати з Вашингтоном і не засмучувати Пекін, хоча Ханой стурбований зростанням активності Пекіна в Південно-Китайському морі.

Джерело