Більшість німців стурбовані зв’язками РФ та Китаю — опитування

Пекін та Москва значно розширили співпрацю. 

Майже 60% громадян Німеччини стурбовані співпрацею між Китаєм та РФ. Про це свідчить опитування соціологічного інституту Forsa на замовлення журналу Internationale Politik, повідомляє DW.  

На питання про ставлення до тісної політичної, економічної та військової співпраці Росії та Китаю 59 відсотків опитаних відповіли, що стурбовані сильною чи дуже сильною мірою. 40 відсотків мають невелике занепокоєння або ж зовсім ніякого.

Жителі західних областей Німеччини (60%) схильні до більшого занепокоєння зближенням Пекіна та Москви, ніж населення східних регіонів (49%). Серед жінок занепокоєння значно вище (71%), ніж серед чоловіків (48%).

Щодо думок респондентів залежно від політичних переваг, то прихильники Вільної демократичної партії та “зелених” заявили про особливу тривогу (75% та 74% відповідно) через співпрацю Китаю та РФ. Серед прихильників консервативного блоку ХДС і ХСС (71%), а також Соціал-демократичної партії (68%) занепокоєння також вище за середній рівень.

Що стосується прихильників правопопулістської “Альтернативи для Німеччини”: більшість із опитаних (56%) лише в невеликій мірі стурбовані співпрацею Пекіна та Москви, або ж це не хвилює їх зовсім, тим часом як 44% – стурбовані або дуже стурбовані.

Опитування проводилося на початку серпня.

Раніше повідомлялося, що минулого року Китай і збройні сили РФ провели шість спільних військових навчань – найбільше за останні двадцять років. Це становить дві третини всіх навчань Китаю з іноземними військовими у 2022 році. Згідно з підрахунками, Росія і Китай провели щонайменше 36 спільних навчань після анексії Криму Путіним. Аналітики вважають, що Пекін і Москва починають використовувати своє дедалі тісніше військове партнерство для проектування сили проти інших країн.

Джерело