Байден і Моді опублікували спільну заяву, в якій пообіцяли підтримати Україну, але не згадали Росію

Країни підтвердили, що заснований на правилах міжнародний порядок має поважатися в загальному сенсі.

Президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді за підсумками зустрічі опублікували спільну заяву, у якій обидва лідери висловили стурбованість конфліктом в Україні та його жахливими і трагічними гуманітарними наслідками, а також пообіцяли продовжувати гуманітарну допомогу, повідомляє CNN.

«Обидві країни й надалі зобов’язуються надавати гуманітарну допомогу народу України. Вони закликали поважати міжнародні норми права, принципів статуту ООН, територіальної цілісності та суверенітету. Обидві країни погодилися щодо важливості постконфліктної реконструкції України», — йдеться в заяві.

Воночас, як зауважує видання, у документі не згадується Росія та її роль у конфлікті. Натомість обидва лідери зауважили, що їх країни «підтверджують, що заснований на правилах міжнародний порядок має поважатися» в загальному сенсі.

Індія історично є великим покупцем російської зброї та має давні зв’язки з Москвою. Країна також збільшила обсяги закупівель російських енергоресурсів, забезпечивши економічну рятівну лінію для уряду Владіміра Путіна на тлі спроб Захода обмежити  ключове джерело доходу Кремля.

На спільній з Байденом пресконференції Моді заявив, що Індія готова зробити свій внесок у відновлення миру в Україні. При цьому у своїй заяві він так само не згадав Росію та не назвав російське вторгнення ані агресією, ні війною. 

Хоча Нью-Делі надає Україні гуманітарну допомогу протягом всієї війни, він утримувався від схвалення резолюцій ООН, які закликали Росію вивести війська та засуджували її вторгнення.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Моді на полях саміту Великої семи (G7) у Японії минулого місяця, це була перша особиста зустріч між двома з початку вторгнення Росії.

30 травня посол США в Нью-Делі Ерік Гарсетті заявляв, що дружба між Сполученими Штатами та Індією ще ніколи не була такою міцною, а розбіжності щодо вторгнення Росії в Україну не завадять зв’язкам між двома країнами.

Джерело