Байден наближається до рішення надати Україні ракети ATACMS — FT

Навіть у випадку схвалення, зброя може прибути нескоро.

Президент США Джо Байден наближається до прийняття рішення про надання Україні балістичних ракет далекого радіусу дії ATACMS. Про це пише Financial Times із посиланням на американських високопосадовців.

Як зазначає авторитетне видання, Сполучені Штати “насторожено” ставляться до прохання України поставити їй ATACMS через занепокоєння щодо обмежених запасів і того, що зброю можуть використати для удару по території РФ і спровокують ескалацію. Однак країна все ж розглядає цей крок.

Як зазначає видання, тиск на Байдена щодо передачі далекобійної зброї стає дедалі більшим зі сторони обох партій Конгресу США. У суботу, 9 вересня, анонімний високопосадовець з адміністрації президента заявив, що рішення про надання ракет можуть ухвалити найближчим часом.

Ще один з американських посадовців припустив, що ракети включать в майбутній пакет безпекової допомоги, однак наголосив, що остаточне рішення ще не ухвалене. За словами співрозмовника видання, можуть пройти місяці, перш ніж Україна отримає ракети. 

Раніше повідомлялося, що Вашингтон все більше підтримує пропозицію про постачання Україні касетних боєприпасів, що запускаються з РСЗВ та наносять глибокі удари в тил противника.

Джерело