Байден нагородив пілота часів В’єтнамської війни, який знехтував прямим наказом

Президент США нагородив найвищою військовою медаллю країни пілота часів В’єтнамської війни, який знехтував прямим наказом, але врятував своїх товаришів. Його історію оповідає  BBC. 

81-річний капітан у відставці Ларрі Тейлор отримав Медаль пошани в Білому домі.

У 1968 році він взяв участь у перестрілці на своєму вертольоті Cobra, щоб врятувати чотирьох американських військових від майже неминучої смерті.

У ніч на 18 червня 1968 року патрульна група дальньої розвідки, яку врятував тодішній перший лейтенант Тейлор, потрапила під сильний вогонь, їх оточили  ворожі їм війська поблизу міста Хошимін.

Через нестачу пального та боєприпасів, він здійснив атаки на низькій відстані від землі, у той час як противник відкривав інтенсивний наземний вогонь у відповідь протягом приблизно півгодини.

Зрозумівши, що шлях втечі команди був смертельною пасткою, він зв’язався по рації і повідомив про  нову точку евакуації.

Коли чоловіки прибули на місце, перший лейтенант Тейлор посадив гелікоптер, «цілком ігноруючи свою особисту безпеку», щоб забрати чотирьох військових, – повідомили в Білому домі.

Чоловікам довелося чіплятися за зовнішню частину двомісного літака, оскільки всередині не було місця.

Президент Байден сказав на церемонії нагородження медалями у вівторок: «Рятувальний гелікоптер не прибув.

Натомість лейтенант Тейлор отримав прямий наказ: повертатися на базу. Його відповідь була такою ж прямою: «Я виводжу своїх людей. Я виводу (в значенні евакуюю) своїх людей».

«Лейтенант Тейлор виконував би евакуацію сам, хід, який ніколи раніше не здійснювався на Cobra».

Літак уродженця Теннессі був кілька разів підбитий під час рятувальної місії.

«Він відмовився здатися. Він відмовився залишити співвітчизника американця… Коли вимагав обов’язок, Ларрі зробив усе, щоб відповісти на цей виклик. Він переписав долю чотирьох сімей для майбутніх поколінь».

Лише 3515 військовослужбовців США отримали медаль пошани з 40 мільйонів, які служили у війську  з часів Громадянської війни.

Джерело