Байден назвав Китай “бомбою уповільненої дії” через економічні проблеми

Зауваження Байдена нагадують його висловлювання у червні, коли він назвав Сі Цзіньпіна “диктатором”. 

Президент США Джо Байден у четвер, 10 серпня, назвав Китай “бомбою уповільненої дії” через економічні проблеми і заявив, що Пекін переживає труднощі через слабке зростання. Про це повідомляє Reuters.

“У них є деякі проблеми. Це недобре, тому що коли у поганих людей є проблеми, вони роблять погані речі”, – сказав Байден.

Споживчий сектор Китаю впав у дефляцію, а ціни в липні продовжили зниження. Китай може вступити в еру значно повільнішого економічного зростання зі стагнацією споживчих цін і заробітних плат, що контрастує з інфляцією в інших країнах світу.

Сполучені Штати, найбільша економіка світу, боролися з високою інфляцією і мають сильний ринок праці. 

“Китай у халепі “, – заявив Байден у четвер. 

Він додав, що не хоче завдати шкоди Китаю і прагне раціональних відносин із Пекіном.

У середу, 9 серпня, Байден підписав указ, який забороняє деякі нові американські інвестиції в Китай у сфері технологій, зокрема, у комп’ютерні чіпи. Китай, який має другу за величиною економіку в світі, заявив, що “серйозно стурбований” цим указом і залишає за собою право вжити заходів.

Зауваження Байдена нагадують його висловлювання у червні, коли він назвав лідера Китаю Сі Цзіньпіна “диктатором”. Пекін заявив, що президент США Джо Байден здійснив “публічну політичну провокацію”.

Ці коментарі пролунали невдовзі після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Китаю, спрямований на стабілізацію відносин, які Пекін охарактеризував як найнижчу точку з часу встановлення офіційних зв’язків зі Штатами у 1979 році.

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.

Джерело