Бельгія хоче приєднатися до виробництва європейського винищувача шостого покоління

Проект наразі розробляється трьома провідними оборонними компаніями.

Бельгійський уряд натякнув на готовність приєднатися до багатонаціональної програми розробки європейського винищувача шостого покоління. Але цим задоволені не всі. Про це пише видання Defence News.

Як відомо, раніше Бельгія замовила 34 винищувачі п’ятого покоління F-35 Lightning II. Нещодавно компанія Lockheed Martin почала будівництво першого літака. Він буде готовий до кінця поточного року, але залишиться в США для навчання пілотів. Поставки до Бельгії заплановані на 2025 рік.

Незважаючи на замовлення F-35, Бельгія готова приєднатися до проєкту Future Combat Air System. Європейська країна веде переговори із зацікавленими сторонами, але поки що розмови йдуть щодо “статусу спостерігача”.

Лідерами проєкту FCAS є Франція, Німеччина та Іспанія. Активну роль у програмі відіграють оборонні компанії Dassault Aviation, Airbus і Indra. Однак генеральний директор Dassault заявив, що він проти розширення FCAS і включення в проєкт країн, які беруть участь у програмі F-35.

Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони Бельгії надасть Україні бронетранспортери M113 в кількості від 40 до 50 одиниць. Ці БТРи були зняті з озброєння невідомою країною, а тепер будуть відремонтовані бельгійською промисловістю.

Джерело