Бельгія позичить Данії свої F-16 для тренування українських пілотів – Міноборони

Також Брюссель надасть технічний персонал для розгортання літаків.

Міністерка оборони Бельгії Людовін Дедондер заявила, що її країна позичить літаки F-16 для навчання пілотів з України. Про це повідомляє Le Soir.

У 2024 році Міноборони відправить до Данії двомісні навчально-тренувальні літаки типу F-16B для підвищення кваліфікації, а також загін з близько п’ятдесяти військовослужбовців, переважно технічного персоналу, які відповідатимуть за розгортання.

«Найближчими тижнями Міністерство оборони також направить групу з трьох військовослужбовців до навчального центру для українських пілотів F-16 у Данії, яка надала для цього свою авіабазу Скридструп на півдні країни», – зазначила Дедондер.

Водночас, за її словами, шість українських інструкторів і чотири фахівці з планування місій пройдуть підготовку в Бельгії для подальшого навчання пілотів ЗСУ та іншого персоналу.

“На додаток до цього важливого внеску в підготовку і введення в експлуатацію винищувача, наш уряд офіційно заявляє про свою підтримку в наданні допомоги в реалізації цього нового потенціалу – необхідного для модернізації – українських збройних сил. У цьому контексті Бельгія підтримає пропозицію щодо надання послуг, висунуту нашою промисловістю, досвід якої напрацьовувався протягом кількох десятиліть. Я продовжуватиму підтримувати і сприяти цим контактам”, – додала глава бельгійського Міноборони.

Раніше Директор Повітряних сил Національної гвардії США генерал-лейтенант Майкл Ло заявляв, що перша група пілотів з України може пройти підготовку на винищувачах F-16 вже до кінця року.

Джерело