Блінкен планує оголосити в Києві про новий пакет допомоги США – Reuters

Візит держсекретаря в Україну триватиме два дні.

Державний секретар  США Ентоні Блінкен під час свого візиту до Києва, ймовірно, оголосить про новий пакет допомоги США на суму понад 1 мільярд доларів, повідомляє Reuters із посиланням на представника Держдепу  США.

Агентство зазначає, що візит Блінкена до України протриває два дні. Зокрема держсекретар США вперше залишиться на ніч в Україні після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Очікується, що Блінкен насамперед зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, а також іншими високопосадовцями та представниками громадянського суспільства.

Представник Держдепу США на умовах анонімності зазначив, що Вашингтон хотів би обговорити з Києвом те, як йде контрнаступ, оцінити потреби на полі бою, а також будь-які кроки, які можуть знадобитися для зміцнення енергетичної безпеки України напередодні зимових місяців.

«Я вважаю, що головне, щоб ми отримали реальну оцінку від самих українців. Ми хочемо побачити, почути, як вони збираються просуватися вперед у найближчі тижні», – сказав чиновник.

Наразі уряд США надав Україні зброю та іншу військову допомогу на суму понад 43 мільярди доларів. Новий пакет допомоги у сфері безпеки має бути представлений цього тижня.

«Поїздка Блінкена спрямована на те, щоб американська громадськість зосередилася на війні та тому, що високопоставлений чиновник Держдепартаменту назвав «неможливістю диктаторів і автократів відкусити шматок свого сусіда та залишити його безкарно», – зазначає агентство.

«Тож це також гарний час, щоб нагадати американському народу, чому це важливо», – сказав співрозмовник Reuters.

Нещодавно  міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи реакцію Заходу на український контрнаступ, заявив, що держави-партнери розуміють правильність його прогресу, в тому числі і США. Він підкреслив, що Україна не зазнала поразки, а навпаки, продовжує просуватися вперед.

Джерело