Блінкен поговорив з американцем, засудженим у Росії за шпигунство — CNN

Вілана утримують у тюремному таборі в Мордовії.

Державний секретар США Ентоні Блінкен у середу, 16 серпня, поспілкувався телефоном з американцем Полом Віланом, якого утримують у віддаленому таборі в Росії. Про це повідомляє CNN.

Високопоставлений американський дипломат сказав Вілану, що США роблять усе можливе, щоб повернути його додому якомога швидше.

За словами джерела CNN, це вже друга розмова Блінкена з Віланом, якого утримують у Росії більше чотирьох років. Перша телефонна розмова між Віланом і Блінкеном відбулася 30 грудня.

Вілана утримують у тюремному таборі в Мордовії. Він розповів батькам, що “мав довгу і відверту розмову з Блінкеном”, повідомив брат Вілана –  Девід в інтерв’ю CNN.

“Я думаю, що держсекретар Блінкен, очевидно, надіслав повідомлення, і це повідомлення для Пола і нашої сім’ї, що уряд США продовжує виступати за Пола і за його звільнення. Я думаю, що це також послання для Кремля, що уряд США не опустив руки, і фактично, їхня провідна зовнішньополітична особа готова зателефонувати в’язню, що, я думаю, вражає”, – сказав Девід Вілан.

Ця розмова відбулася в той час, коли адміністрація президента США Джо Байдена продовжує закликати Росію прийняти пропозицію щодо звільнення Вілана, яку вона надала понад вісім місяців тому. 

Попри те, що пропозиція щодо звільнення Вілана залишається актуальною для Сполучених Штатів, пояснив один з високопосадовців адміністрації, відсутність суттєвої відповіді з боку Росії – разом з неправомірним затриманням репортера Wall Street Journal Евана Гершковича на початку цього року – змусила США продовжити зусилля з пошуку іншої пропозиції, яку можна було б покласти на стіл переговорів.

“Якщо ми не зможемо зробити це на основі того, що є в нашому розпорядженні зараз, потрібно буде з’ясувати, що для цього потрібно, щоб ми могли повернути наших людей додому”, – сказав чиновник.

Адміністрація Байдена продовжує шукати пропозиції, які могли б спонукати Росію звільнити обох незаконно утримуваних американців. Нинішні і колишні американські чиновники заявляють, що в США немає жодного високопоставленого російського шпигуна, що зумовлює необхідність звернутися за допомогою до союзників.

США не змогли досягнути звільнення Вілана у межах обміну полоненими, в результаті якого минулого року додому повернулися двоє інших незаконно утримуваних американців: Тревор Рід у квітні та Брітні Грінер у грудні.

У травні Вілан заявляв, що більше вірить у зусилля США, спрямовані на його повернення додому.

Пола Вілана затримали у Москві в грудні 2018 року. Російська ФСБ заявила, що виявила у нього флешку із секретними даними. У 2020 році Вілана засудили до 16 років колонії за шпигунство. Свою провину він не визнає.

США вважають Вілана “незаконно утримуваним” у Росії, що дозволяє використовувати додаткові механізми для його звільнення, включаючи переговори про обмін.

 

Джерело