Блінкен провів телефонні переговори з главою МЗС Південної Кореї напередодні поїздки до Китаю

Телефонна розмова була спробою оцінити відносини між трьома країнами.

Державний секретар США Ентоні Блінкен у суботу, 17 червня, підтримав зусилля Сеула з поліпшення відносин із Пекіном у телефонній розмові з главою МЗС Південної Кореї Пак Чжином, яка відбулася напередодні візиту Блінкена до Китаю. Про це повідомляє Yonhap.

Пак Чжин і Блінкен обговорили різні теми, починаючи від зв’язків Сеула з Вашингтоном і Пекіном та закінчуючи відносинами США та Китаю, а також загрози з боку Північної Кореї, згідно з повідомленням МЗС Південної Кореї.

За словами Міністерства, Пак висловив підтримку з боку Сеула зусиль Вашингтона, спрямованих на відповідальне управління відносинами з Китаєм у несприятливій ситуації.

Блінкен, своєю чергою, сказав, що підтримує зусилля Південної Кореї, спрямовані на поліпшення її зв’язків із Китаєм у “здоровий і зрілий” спосіб, заснований на взаємній повазі.

Очікувалося, що під час розмови Пак також висловить позицію Сеула щодо нещодавніх заяв посла Китаю у Південній Кореї Сін Хайманя про те, що ті, хто “робить ставку на програш Китаю” в його суперництві зі США, “обов’язково про це пошкодують”.

У вівторок, 13 червня, представник президента Південної Кореї заявив журналістам, що Сеул чекає від Пекіна “відповідних заходів”, вочевидь, тиснучи на Китай, щоб той відкликав свого посла. Міністерство закордонних справ Сеула засудило висловлювання Сіна, заявивши, що посол навмисно критикував політику Південної Кореї, використовуючи “неточну інформацію”.

Суботня розмова відбулася за день до запланованої дводенної поїздки Блінкена до Китаю. Блінкен сказав, що негайно поділиться з Сеулом результатами свого візиту.

Телефонна розмова була спробою оцінити відносини між трьома країнами перед поїздкою Блінкена в Пекін, що може допомогти послабити напруженість у відносинах між США і Китаєм, хоча навряд чи ситуація швидко зміниться.

Під час телефонної розмови Пак і Блінкен також погодилися, що Північна Корея повинна припинити провокації і що денуклеаризація КНДР принесе користь міжнародному співтовариству, включаючи Китай.

Вони також погодилися, що Сеул, Вашингтон і Токіо повинні спільно закликати Китай відігравати конструктивну роль у Раді Безпеки ООН для денуклеаризації Північної Кореї.

Раніше повідомлялося, що поглиблення оборонної співпраці між Південною Кореєю і Японією викликає тривогу в Китаї, оскільки США намагаються згуртувати своїх союзників у Азії на тлі зростання регіональної напруженості. 

Джерело