Блінкен: Путін повинен чітко розуміти марність продовження своєї агресії

“Українці досягли того, що вторгнення Росії залишиться стратегічним провалом”.

Державний секретар США Ентоні Блінкен нагадав, що війна в Україні триває вже майже півтора року, а також вкотре запевнив, що наша держава буде отримувати підтримку від союзників стільки, скільки буде потрібно.

“Наступного тижня ми відзначатимемо півтора року повномасштабного вторгнення Росії – півтора року бомбардувань українських шкіл і лікарень, використання як зброї продовольства і палива, вбивств і поранень тисяч українців і навіть викрадення українських дітей. Стільки ж часу народ України демонстрував видатну мужність і стійкість”, – зазначив очільник Держдепу.

Блінкен наголосив, що США та десятки інших країн продовжуватимуть надавати підтримку Україні, доки в ній не буде встановлено справедливий та міцний мир.

“Українці, за допомогою зусиль та ресурсів союзників і партнерів в усьому світі, змогли відстояти основні принципи – суверенітет, територіальну цілісність, незалежність. Вони досягли того, що вторгнення Росії залишиться стратегічним провалом”, – сказав він.

За словами американського чиновника, Держдеп США працює з українськими партнерами над довгостроковими зобов’язаннями у сфері безпеки, щоб допомогти Україні стримувати та, за необхідності, захищатися від майбутньої російської агресії.

“Україна має чітко розуміти неминучу природу нашої підтримки та підтримки багатьох інших країн, які візьмуть на себе аналогічні зобов’язання щодо України. Президент Путін повинен чітко розуміти марність продовження своєї агресії”, – додав державний секретар.

Раніше у матеріалі WSJ зазначалося, що нинішня кампанія України з відвоювання території, окупованої російськими військами, може тривати ще багато місяців. Але військові стратеги і політики на Заході вже починають думати про весняний наступ наступного року.

 

Джерело