Блінкен та Гутерреш обговорив зернову ініціативу та російсько-українську війну

Під час розмови підіймалися й інші питання.

Держсекретар США Ентоні Блінкен провів розмову з генсекретарем ООН Антоніу Гутеррешем, повідомили в Держдепі Сполучених Штатів. Серед питань, які вони обговорювали, була й Чорноморська зернова ініціатива, розв’язана Росією війна проти України та безпека на Гаїті.

«Вони обговорили пріоритети США для Генеральної Асамблеї, включаючи посилення основних принципів Статуту ООН і Загальної декларації прав людини, модернізацію ООН для вирішення викликів 21-го століття та наші зусилля щодо досягнення цілей сталого розвитку ООН», – йдеться у повідомленні Держдепу. 

Блінкен також розповів Гутеррешу про додаткові заходи, організовані США, щодо боротьби із загрозою синтетичних наркотиків. Також мова йшла про використання штучного інтелекту для просування цілей сталого розвитку ООН, залучення приватного капіталу для великих інфраструктурних проєктів. 

Нагадаємо, видання Bild заявило про наявність листування генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша із російським міністром закордонних справ Сєргєєм Лавровим, у якому ООН пропонує Росії значні поступки для відновлення роботи зернового коридору. 

В МЗС України ситуацію прокоментували так: «Міжнародна спільнота має працювати над поверненням Росії до виконання своїх зобов’язань, а не посилювати її відчуття безкарності та заохочувати до нової агресії, пропонуючи поступки».

Джерело