Блінкен відреагував на інцидент із відключенням Starlink для ЗСУ

Starlink є важливим для українських військових.

Супутниковий інтернет від Starlink Ілона Маска є «життєво важливим інструментом» для України під час повномасштабного російського вторгнення. Технологія має і надалі повноцінно використовуватися в країні.

Про це заявив Державний секретар США Ентоні Блінкен у відповідь на інформацію про те, що минулого року мільярдер відключив систему у Криму, щоб запобігти атаці українських безпілотників на російські військові кораблі, пише Bloomberg.

«Ми сподіваємося і очікуємо, що технологія залишиться повністю доступною для українців», – сказав дердсекретар.

Він відмовився коментувати слова Маска щодо відмови у проханні України про активацію системи у районі тимчасово окупованого росіянами Севастополя. Відповідаючи на запитання, чи повинен Маск понести відповідальність, Блінкен зазначив, що «не може говорити про конкретний епізод».

«Ось що я можу вам сказати: Starlink був життєво важливим інструментом для українців, щоб мати можливість спілкуватися один з одним, і особливо для військових, щоб спілкуватися стосовно зусиль для захисту всієї території України», – додав Блінкен.

Нагадаємо, керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов підтвердив, що системи Starlink «певний час» не працювали біля півострову, але зазначив, що «вся лінія фронту працює на них».

Джерело