Болгарія може скасувати заборону на імпорт сільгосппродукції з України

Проєкт рішення погодив профільний парламентський комітет.

У Болгарії парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій прийняв проєкт рішення, у якому йдеться, що країна не підтримує продовження після 15 вересня заборони на імпорт деяких сільгосптоварів з України. Остаточне рішення мають прийняти на пленарному засіданні парламенту, передає Forbes Bulgaria. 

Вказано, що проєкт рішення підтримали 10 членів комітету. Четверо висловились проти нього, двоє утрималися.

Зокрема, у проєкті рішення йдеться, що країна не підтримує продовження заборони імпорту з України до Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини насіння пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику. У документі йдеться про доручення Раді міністрів вжити необхідних заходів для висловлення позиції.

Проєкт рішення викликав жваве обговорення в Комісії. Проти нього виступили галузеві організації, які були присутні на засіданні Комісії. 

Фермери також були не в захваті від документа і заявили, що були шоковані його ухваленням на засіданні комітету. Голова Національної асоціації виробників зерна Ілія Проданов заявив, що рішення не містить аналізу наслідків, до яких воно призведе. А текст, за його словами, «ставить під загрозу болгарських виробників». Як додав Проданов, таке рішення загрожує аграрній галузі в країні. Він також зазначив, що нинішня напруга в секторі «колись вихлюпнеться надзвичайно масштабно». Проданов заявив, що асоціація захищатиме інтереси виробників «усіма можливими способами».

Нагадаємо, з 2 травня діє заборона на ввезення зерна з України до п’яти прифронтових країн: Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії. Його запровадили після того, як Польща та інші країни за її прикладом запровадили аналогічні заборони самостійно. Чинна заборона ЄС спливає 15 вересня. 

Рада міністрів Республіки Польща, 12 вересня, прийняла рішення про продовження заборони імпорту українського зерна до країни. Країна в односторонньому порядку ухвалили рішення. 

Джерело