Болгарія остаточно забрала нафтовий термінал із-під контролю Росії

Болгарія не виплачуватиме жодних компенсацій росіянам.

Влада Болгарії взяла на себе оперативний контроль над нафтовим терміналом «Росенець», який раніше він був в оренді у російської компанії «Лукойл». Термінал обслуговує єдиний у країні нафтопереробний завод «Нафтохім Бургас». Він призначений для приймання, зберігання і транспортування нафтохімічної сировини та товарних продуктів.

Такі слова міністра транспорту і комунікацій Болгарії Георгі Гвоздейкова цитує «РБК-Україна».

Він заявив, що «держава взяла на себе повний контроль над терміналом «Росенець». За словами міністра, Болгарія має всі можливості керувати терміналом і не допустить надзвичайних ситуацій.

У 2011 році Болгарія та «Лукойл» підписали договір про концесію частини портового термінала «Росенець», у 2022 році тимчасовий уряд Болгарії продовжив концесію на 24 роки. Однак Гвоздейков зазначив, що його країна не має наміру виплачувати компенсацій «Лукойлу» через припинення концесії.

«Угоду про концесію припинено через форс-мажорні обставини, пов’язані з обмеженнями, раніше накладеними на Росію, тому «Лукойл» може наполягати на своїх правах де завгодно, але не в Болгарії», – наголосив міністр.

Нагадаємо, Болгарія приєдналася до декларації G7 щодо надання довгострокових безпекових зобов’язань Україні.

Джерело