Болгарія підтримала членство України в НАТО

Відповідну декларацію підписали Володимир Зеленський та прем’єр Болгарії.

У межах візиту до Болгарії, президент України Володимир Зеленський та глава болгарського уряду Ніколай Денков підписали спільну декларацію про підтримку нашої держави у її шляху до Північноатлантичного альянсу. Про це повідомляє заступник глави ОП Ігор Жовква у своєму Facebook.

У документі зазначається, що Болгарія визнає, що членство України в НАТО є єдиним способом забезпечити достатній рівень безпеки як для України, так і для всієї євроатлантичної сім’ї.

“Болгарська сторона вітає значні досягнення України у просуванні на шляху євроатлантичної інтеграції, зокрема, щодо досягнення взаємосумісності з НАТО, підтверджує намір збільшити спільні зусилля щодо підтримки інтеграції України до Альянсу та імплементації стандартів НАТО, а також повністю підтримує Раду Україна-НАТО”, – підкреслюється у заяві.

Також сторони завірили, що декларація також закріплює готовність Болгарії продовжувати надавати політичну і матеріальну підтримку України як з боку Альянсу, так і на двосторонньому рівні стільки, скільки буде потрібно.

“Разом з міжнародними організаціями, союзниками та партнерами Болгарія підтверджує готовність брати участь у повоєнному відновленні та відбудові України”, – сказано у спільний декларації Софії та Києва.

Ігор Жовква/Facebook

Раніше ЗМІ повідомляли, що наприкінці 2022-го року США надіслали уряду Болгарії пропозицію викупити в неї радянські ЗРК С-300 для України за 200 мільйонів доларів, але країна відмовилася.

Джерело