Болгарія ремонтуватиме в Польщі винищувачі МиГ-29

Йдеться про обслуговування двигунів.

Польська оборонна компанія отримала контракт від Міністерства оборони Болгарії на капітальний ремонт двигунів для винищувачів МиГ-29. Про це повідомило Міністерство оборони Болгарії на офіційному сайті.

Відомо, що контракт отримало польське авіаційне підприємство Wojskowe Zakłady Lotnicze №2 (Військовий авіаційний завод № 2), що розміщений у місті Бидгощ та спеціалізується на ремонті радянських літаків.

За контрактом, підприємство має провести капітальний ремонт шести реактивних двигунів РД-33. Вартість угоди оцінюють у 9,55 млн євро. Очікується, що ремонт буде тривати не довше дев’яти місяців. Роботи по капітальному ремонту двигунів будуть проводитися на території заводу в місті Бидгощ.

Як відомо, Болгарія вимушена продовжити експлуатацію своїх МиГ-29, не дивлячись на підписання контракту, що передбачає поставку винищувачів F-16C/D Block 70/72. Вони надійдуть до армії лише за кілька років.

На сьогоднішній день Військово-повітряні сили Болгарії мають в своєму розпорядженні 11 МиГ-29А та 3 МиГ-29УБ, технічний стан бойових машин невідомий. Крім того, на озброєні є щонайменше 5 Су-25К і 1 Су-25УБК.

Раніше повідомлялося, що в Болгарії з 5 по 20 серпня в районах авіабази Безмер і аеродрому Чешнегірово пройдуть спільні навчання військово-повітряних сил “Thracian Summer 2023”. 

Джерело