Боррель: Єдиний висновок ЄС із подій у Росії — необхідність подвоїти постачання зброї Україні

У Європі розроблять стратегію на випадок «політичної нестабільності» у РФ.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що заколот найманців «Вагнера» під проводом Євгєнія Прігожина в Росії минулого тижня, підштовхнув ЄС до висновку про необхідність збільшити постачання зброї Україні.  

«Монстр, якого Путін створив разом з «Вагнером», кусає його зараз, монстр діє проти свого творця», – заявив Боррель 26 червня у Люксембурзі, де відбулася зустріч міністрів закордонних справ ЄС, передає Reuters. 

«Єдиний висновок ЄС із подій у Росії – це необхідність подвоїти постачання зброї Україні», – зазначив Боррель. 

Також, за його словами, Євросоюз розробить стратегію на випадок виникнення у Російській Федерації чергової «політичної нестабільності». 

На переконання Борреля, заколот засновника ПВК «Вагнер», який вдалося припинити, показує, що війна РФ проти України розколює російську владу та впливає на політичну систему держави. Дипломат попередив, що нестабільність у ядерній державі є «недобрим» явищем.

Нагадаємо, що Угорщина знову заблокувала виплату Україні траншу військової допомоги Європейського Союзу на суму 500 млн євро. Будапешт знову скаржився, що їхній OTP Bank знаходиться у списку «міжнародних спонсорів війни» Нацагентства з питань запобігання корупції.

Водночас Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про збільшення верхньої межі фінансування Європейського фонду миру (з якого також фінансують ЗСУ) ще на 3,5 мільярди євро – до понад 12 мільярдів. 

Джерело