Боррель: Путін підживлює державні перевороти в Африці своєю брехливою пропагандою

Євродипломат також заперечив звинувачення у втручанні ЄС у переворот в Нігері.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що перевороти в Африці грають на руку російському президенту Владіміру Путіну. Про це він написав у блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

Боррель відкинув звинувачення у втручанні ЄС у переворот в Нігері.

“Єдине втручання, про яке ми можемо говорити сьогодні – це військове повалення обраного президента і втручання імперіалістичної Росії, яка хоче використовувати африканські режими як пішаків у своїй глобальній шаховій грі”, – зазначив глава європейської дипломатії.

Високий представник ЄС зауважив, що Путін підживлює ці державні перевороти своєю брехливою пропагандою і наживається на встановленні військових режимів за допомогою приватних воєнізованих формувань, які грабують багатства регіону.

“Шлях військової диктатури та міжнародної ізоляції може бути лише глухим кутом для країн регіону, як з точки зору їхньої безпеки, так і з точки зору їхнього нагального економічного та соціального розвитку”, – сказав він.

За його словами, “грандіозні економічні обіцянки Росії ніколи не були виконані, а факти говорять самі за себе, коли мова йде про безпеку: в Малі з приходом групи Вагнера кількість терористичних атак і звірств проти населення зросла в рази”.

“Настав час зупинити цей небезпечний дрейф для народів Сахелю і сусідніх країн”, – додав він.

Раніше голова зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Жозеп Боррель заявляв, що вихід Росії із зернової угоди та її атаки на портову інфраструктуру України, які тривають третій день поспіль, призведуть до серйозної продовольчої кризи у світі

Джерело