Боррель: Той факт, що Путін не захотів продовжувати “зернову угоду”, явно послабив позицію Росії

“На мою думку, на міжнародному рівні РФ все більше ізольована”.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, перед неформальною зустріччю міністрів закордонних справ країн ЄС в іспанському Толедо, заявив, що після виходу Росії із “зернової угоди”, її позиції на міжнародній арені стали ще слабшими. Про це повідомляє Європейська правда.

Боррель згадав зустріч у Саудівській Аравії і назвав її «явним дипломатичним успіхом» через велику кількість країн, які її відвідали.

“На мою думку, на міжнародному рівні Росія все більше ізольована. І той факт, що Владімір Путін не захотів продовжувати “зернову угоду”, явно послабив позицію Росії, оскільки люди починають розуміти, що проблема їжі у світі створена не нашими санкціями, а поведінкою Росії, яка не дозволяє поставки українського зерна”, – зазначив євродипломат.

Він також звернув увагу на присутність на зустрічі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, який розповість своїм колегам в ЄС про останні події у зв’язку з війною в Україні, зокрема, про переговори в Джидді, а також узгодить позиції перед Генасамблеєю ООН наступного тижня з метою просування “формули миру” президента Володимира Зеленського.

Раніше Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель закликав країни-члени замовляти більше боєприпасів для України. Виявилось, що блок ще дуже далекий від березневої мети надати Києву мільйон артилерійських снарядів упродовж 12 місяців.

 

Джерело