Боррель у день п’ятнадцятої річниці окупації Грузії: “ЄС готовий і надалі долучатися до роботи зі стабілізації та врегулювання конфлікту”

“Запроваджені окупаційною адміністрацією Росії обмеження призвели до гуманітарних проблем і порушень прав місцевого населення”.

Високий представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель у п’ятнадцяту річницю вторгнення Росії до Грузії заявив, що Європейський союз стоїть на боці Тбілісі і засуджує російську окупацію. Про це повідомляє офіційний сайт Європейської служби зовнішніх справ.

Глава європейської дипломатії наголосив, що прихильність Європейського Союзу мирному врегулюванню конфлікту в Грузії сильна як ніколи.

“Ми засуджуємо тривалу військову присутність Росії в Абхазії і Південній Осетії, що порушує міжнародне право й зобов’язання, взяті на себе Росією в межах угоди від 12 серпня 2008 року, укладеної за посередництва Європейського Союзу”, – сказав Боррель.

За його словами, запроваджені окупаційною адміністрацією Росії обмеження призвели до гуманітарних проблем і порушень прав місцевого населення.

Він також наголосив, що Євросоюз готовий продовжувати свою участь у врегулюванні конфлікту, зокрема як співголова Женевських міжнародних дискусій і в межах діяльності спеціального представника та Моніторингової місії ЄС.

“Європейський Союз підтверджує готовність і надалі долучатися до роботи зі стабілізації та врегулювання конфлікту в Грузії та знову заявляє про тверду підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – резюмував Боррель.

Нагадаємо, видання POLITICO у своєму матеріалі розповідало, що перебуваючи в лікарняній палаті колишній президент Грузії та громадянин України Міхеїл Саакашвілі заявив, що його життя або смерть матиме величезний вплив на те, чи має Грузія реальні шанси приєднатися до Європейського Союзу.

Джерело