Британія припинила розслідування проти російського мільярдера Фрідмана

Олігарха підозрювали в ухиленні від санкцій.

Британське національне агентство по боротьби зі злочинністю (NCA) припинило розслідування щодо ймовірного ухилення від санкцій російського мільярдера Михайла Фрідмана, пише Bloomberg.

Торік у грудні під час обшуків у маєтку Фрідмана вартістю 65 млн фунтів стерлінгів на півночі Лондона, мільярдера затримали, вилучивши «цифрові пристрої та значну кількість готівки». Згодом його відпустили під заставу.

«NCA може підтвердити, що не планує вживати жодних подальших заходів проти Фрідмана на підставі ордеру, виконаного у грудні 2022 року», — заявив речник регулятора у відповідь на запит видання.

Водночас, там додали, що тривають розслідування щодо пов’язаних з ним підозрюваних,

Фрідман є одним із найвидатніших російських бізнесменів. Свої мільярди він заробив у банківській сфері, нафтовій та роздрібній торгівлі. 

Велика Британія та Європейський Союз наклали санкції на Фрідмана та його партнерів невдовзі після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, заморозивши його активи. Минулого місяця санкції стосовно мільярдера запровадили США.

Розслідування NCA щодо Фрідман було пов’язане із ймовірною виплатою кредиту з «Альфа-банку» помічнику його виконавчого директор перед тим, як проти олігарха ввели санкції. Агентство визнало, що ордер на обшук містить «технічні помилки».

У суді Фрідман заявив, що обшук був незаконним і спирався на «компромат», включаючи інформацію 15-річної давнини, яка містила низку недоведених кримінальних звинувачень.

Однак проблеми із законом для Михайла Фрідмана не завершились. Кримінальну справу проти нього порушено в Україні. Прокуратура заявила, що  задокументувала злочинну діяльність бізнесмена, зокрема його участь у фінансуванні війни Росії через підконтрольний йому інвестиційний консорціум «Альфа Груп».

Джерело