Бухгалтерська помилка США дать Україні можливість отримати більше зброї

При цьому, нові пакети допомоги не доведеться узгоджувати з Конгресом.

Пентагон переоцінив вартість зброї, яку він відправив в Україну, на $6,2 мільярда за останні два роки — це приблизно удвічі більше від оголошеного раніше, пише Associated Press. В результаті цього надлишок буде використаний для майбутніх пакетів заходів безпеки.

Речниця Пентагону Сабріна Сінгх повідомила, що детальний аналіз бухгалтерської помилки виявив, що військові служби використали вартість заміни вилученого із запасів Пентагону та відправленого в Україну обланання замість його балансової вартості. За її словами, остаточні розрахунки показали, що помилка склала $3,6 мільярда у поточному фінансовому році та $2,6 мільярда у минулому фінансовому році, який завершився 30 вересня 2022 року.

Тепер у скарбниці департаменту є додаткові кошти, які можна використовувати для підтримки України під час її контрнаступу проти Росії без необхідності узгоджувати з Конгресом ще один пакет військової допомоги.

Пентагон неодноразово використовував президентські повноваження щодо виділення зброї, боєприпасів та іншого обладнання із своїх запасів для відправки в Україну більш швидкими темпами, ніж це сталося б за умови процесу його закупівлі.

Згідно з попередніми оцінками, оголошеними 13 червня, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну США виділили понад $40 мільярдів на воєнну допомогу Києву, однак фактично надали її менше, ніж на $34 мільярдів.

Сінгх додала, що бухгалтерська помилка не вплине на поточну доставку допомоги Україні.

Як повідомлялось, Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що  21 червня Сполучені Штати оголосять про новий пакет допомоги Україні.

З початком повномасштабного вторгнення РФ міжнародні партнери не припиняють підтримувати Україну фінансово. Скільки наша держава вже отримала грошової підтримки, скільки планує отримати, та до чого призвело залучення позикових коштів розповіла Тетяна Богдан у статті для ZN.UA «Державні борги і дефіцити воюючої країни».

Джерело