Це не велика подія — Орбан про заколот “Вагнера” в Росії

Угорський прем’єр каже, що Путін «продемонстрував силу» у цій ситуації.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не вважає події в Росії на вихідних, коли найманці ПВК  «Вагнера» на чолі зі своїм ватажком Євгєнієм Прігожиним розпочали заколот та рушили на Москву, чимось важливим, а владу президента РФ Владіміра Путіна непохитною.

В інтерв’ю німецькому виданню Bild Орбан зазначив, що його позиція базується на звітах угорської розвідки, які є «більш надійними, ніж будь-що інше».

«Вони сказали, що це не велика подія», – зазначив глава угорського уряду.

Він зазначив, що розв’язання конфлікту впродовж 24 годин вказує на силу Путіна: «Путін – президент Росії. Якщо хтось думає, що він може провалитися або бути заміненим, він не розуміє російських людей і російську структуру влади».

На думку Орбана, заколот вже закінчився і війна триватиме, а Путін стане президентом Росії у 2024 році.

«Росія працює не так, як ми. Її структури дуже стійкі. Вони базуються на армії, спецслужбах, поліції, тому вони є іншою країною, ніж ми, військовою країною. Це не така країна, як Німеччина чи Угорщина […]. Тож якщо ми хочемо зрозуміти його функціонування, виходячи з нашої логіки, ми помиляємося», – сказав Орбан.

За словами Віктора Орбана, ніхто не знає, як замінити Путіна, бо за ним стоять досить сильні структури

Водночас на уточнення журналіста, чому Орбан дружить із Путіном та став на його бік у війні проти України, угорський прем’єр заявив, що це провокація.  

«Ви мене провокуєте цим питанням? Знаєте, казати угорцям, що ми проросійські чи друзі росіян, суперечить нашому історичному досвіду. Я борюся за Угорщину. Мені байдуже на Путіна. Росія мені байдужа. Мене цікавить Угорщина. Те, що я роблю, — це дії, які приносять користь Угорщині. І все, що зараз відбувається між Росією та Україною, погано для угорців. Це небезпечно для угорців», – обурився Орбан.

Нагадаємо, після одноденного путчу вагнерівців у Росії їх очільник Євгєній Прігожин пообіцяв відправитися до Білорусі, де для найманців вже почали будувати спеціальні табори. Сьогодні вранці літак очільника ПВК «Вагнер» Євгєнія Прігожина приземлився на військовому аеродромі Мачулищі у Білорусі. Також СК РФ заявив про закриття кримінальної справи проти Прігожина. 

Раптово розпочавшись, заколот Прігожина, на розчарування українців, так само раптово й завершився. То що ж це було? Що може означати путч “вагнерівців” для Путіна, Росії та, головне, для України, – у статті Володимира Кравченка “Чому Прігожин не дійшов до Москви“.

Джерело