Чехія заявила про збільшення постачання озброєнь Україні цього року

Чехія вже надала десятки танків та бойових машин.

Міністр оборони Чехії Яна Чорнохова заявила у вівторок, що на складах чеської армії достатньо обладнання для постачання Україні.

Прем’єр-міністр Петр Фіала, виступаючи разом із Чорноховою на прес-конференції, сказав, що за перші п’ять місяців року країна вже надала десятки танків та бойових машин, а також сотні протитанкових ракет.

“У нас ще є варіанти з армійського спорядження”, – сказала Чорнохова після зустрічі з Фіалою та начальником генерального штабу армії Карелом Рехкою, передає Reuters.

Загалом у період із січня по травень, за словами Фіали, Україні було передано 24 модернізовані танки Т72, 76 БМП-амфібій, 645 протитанкових ракет та 57,3 тис. снарядів для САУ Гвоздика, яку випускали за радянською ліцензією, та САУ Дана чехословацького виробництва.

Фіала сказав, що постачання також включали інші військові матеріали, а також різне обладнання та деталі чи паливо.

За його словами, штат також допоміг координувати постачання сотень одиниць важкої техніки через ліцензування або іноземне партнерство.

З Чехії в Україну також надійшло близько сотні танків Т72В, модернізованих у співпраці з ЄС та Нідерландами, у тому числі на них було покращено оптику, мотори та бронезахист. Крім того, Чехія поставила Україні 16 систем ППО Куб, на додаток до шести, поставлених минулого року.

Протягом минулого року Україна отримала з Чехії 89 танків, 226 БМП, 38 САУ Гвоздика та Дана, 33 РСЗВ РМ-70, 1,5 млн одиниць боєприпасів.

Раніше також повідомлялося про те, що Чехія та Україна спільно розроблятимуть новий авіаційний двигун.

Джерело