Чекати в Україні? США виведуть з експлуатації десятки штурмовиків А-10

Вони почали свою службу ще в 1970-х роках.

Комітет Сенату США зі збройних сил дозволив відправити на пенсію велику партію штурмовиків A-10 Thunderbolt II. Керівництво ВПС США просило про це протягом кількох років. Таку інформацію повідомляє видання Air & Space Forces Magazine.

Як відомо, культові літаки A-10 вже доживають свій вік. Закон про дозвіл на національну оборону передбачає виведення з експлуатації 42 штурмовиків Thunderbolt II. Таким чином, керівництво дасть змогу ВПС США позбутися літаків.

Рішення було ухвалене слідом за тим, як Комісія з тактичної авіації та сухопутних військ Комітету Палати представників зі збройних сил затвердила план скорочення парку A-10 Thunderbolt II.

Отож, ВПС США поступово виведуть з експлуатації всі літаки на прізвисько Warthog. У 2023-2024 фінансових роках служба відправить на пенсію загалом 63 (21+42) штурмовика A-10 Thunderbolt II.

Раніше повідомлялося, що військово-повітряні сили США в бюджетному запиті на 2024 фінансовий рік повідомили про намір вивести з експлуатації 32 винищувачі п’ятого покоління F-22.

Джерело