Чому САП не оголосила підозру Труханову у справі Кауфмана-Грановського

Кожна підозра має мати документальне підтвердження. Але у цій справі час грає не на руку антикорупційним органам.

Підозру міському голові Одеси Геннадію Труханову у справі про створення в місті злочинної організації за участю Олександра Грановського та Бориса Кауфмана не оголошували через необхідність довести його причетність до справи документально, зазначає у матеріалі для ZN.UA «Вікно в Одесу. Чи підірве справа бізнесменів Кауфмана та Грановського владу місцевих кланів по всій країні» Тетяна Безрук.

«Під час прослуховування НАБУ (відкрито) не збирає доказів і не робить запитів, бо так вони б самі себе видали. У справі Кауфмана-Грановського повідомили про підозри за кількома епізодами, але тепер потрібно дозбирати всі документи й доповнити підозри. Аби цей кейс був добре підтверджений у суді, його потрібно ще додокументувати», — заявило компетентне джерело авторки.

Також співрозмовник Безрук додав, що є і інший чинник – підозрювані у проваджені впливові люди, тому все потребує ретельно підготованих кроків.

У свою чергу юристка Центру протидії корупції Олена Щербан зазначила, що мер Одеси свідомо був обережнішим у таких справах і не вступав у прямі контакти й комунікацію з фігурантами справи, але точно «був в темі й у долі».

«Це ні в кого не викликає сумнівів. Слідство просто не може про це сказати. Не виключено, що якщо слідство працюватиме далі, хтось Труханова може здати», — зазначила Щербан у коментарі ZN.UA.

Авторка матеріалу зазначає, що Труханов завжди був обережний в подібних оборудках та більше зосереджувався на власних «завданнях», як от розставлянням потрібних людей на потрібні посади.

«Мер, відігравши роль весільного генерала, розставивши потрібних людей, ішов займатися мерськими справами. І так було зручно не лише в політичному плані (Труханов мав переобиратися й гарантувати продовження проєктів), а й в економічному  (розставлені на потрібні місця пішаки завжди дешевше продаються)», – пише Безрук.

При цьому вона нагадує, що  Спеціалізована антикорупційна прокуратура тривалий час відмовляється коментувати будь-які питання стосовно того, чи буде пред’явлена підозра Труханову у цій справі.

Джерело