Данія подала США запит на навчання українських пілотів

Конкретні умови тренувань поки не відомі.

Сполучені Штати отримали запит від Данії щодо навчання українських льотчиків на винищувачах F-16. Про це заявив речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер під час брифінгу.

Зараз, за словами речника Пентагона, цей запит перебуває на розгляді. Також він повідомив, що наразі лідерами розробки програми навчання українців на F-16 є Нідерланди та Данія.

“Я б направив вас безпосередньо до цих країн, щоб поговорити про терміни та можливе місце проведення цього навчання на F-16. Ми отримали запит від Данії на підтримку підготовки F-16, що було очікувано. Зараз це розглядається”, – розповів він.

Очікується, що навчання українців на винищувачах F-16 розпочнеться десь у Європі. При цьому терміни навчань та умови їх проведення поки не відомі.

США також будуть тісно співпрацювати з союзниками для здійснення цього навчання і підтримуватимуть Нідерланди та Данію, які очолюють європейську коаліцію з проведення тренувань для українських льотчиків на західних бойових літаків.

Раніше повідомлялося, що коаліція західних країн розглядає Румунію, як можливе місце для навчання українських пілотів керувати винищувачами F-16.

Джерело