Депутат Європарламенту: Європі не треба намагатися нормалізувати стосунки з РФ

“Ця країна ніколи не буде демократичною”.

Депутат Європейського парламенту, голова Делегації ЄС-США Радослав Сікорський на щорічній зустрічі YES “Майбутнє вирішується в Україні” заявив, що Європі не варто робити спроби нормалізувати стосунки з Росією, адже вона ніколи не буде демократичною.

“Мої дискусії з європейцями полягають у тому, що не потрібно намагатися нормалізувати стосунки з Росією. Вона не буде ніколи демократичною, це скоріше загарбник з поясом шахіда на собі. І насправді питання в тому, як його, цього загарбника, зупинити”, – зазначив політик.

За словами Сікорського, попри те, що в Європі чудово розуміють агресивну природу російського режиму, в різних країнах Європейського Союзу існує різне сприйняття поняття безпеки.

“Безпеку чи небезпеку по-різному сприймають бельгієць, італієць чи португалець. Це ґрунтується на тому, що там не було ноги російського солдата і ніколи її не буде. Звідси всі ці позиції”, – наголосив депутат.

За його словами, не всі країни на Європейському континенті мають дієвий план “Б” на випадок, якщо розрахунки на нормалізацію відносин себе не виправдають.

Основна причина суперечки, як він вважає, у тому, що більшість країн не мають плану “Б”, якщо перший план не спрацює.

“У Польщі є план “Б” у вигляді 2% ВВП, які виділятиметься на оборону”, – додав Сікорський.

Раніше прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте заявляла, що у питанні репарацій з боку РФ за війну в Україні у майбутньому виникатимуть суперечки, але Росія повинна заплатити.  

Джерело